آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 06 آوریل 2018

طرز تهیه شیرینی گردویی

d65af shirini gerdooei آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه

شیرینی گردویی یکی از انواع شیرینی های سنتی و پر طرفدار ایرانی است که همانطور که از نامش پیداست اصلی ترین ماده این شیرینی گردو است. این شیرینی را می توانید برای عصرانه به همراه چای نوش جان کنید. در این آموزش آسان ترین روش پخت شیرینی گردویی خانگی را آماده کرده ایم. با مواد لازم ذکر شده در این دستور شیرینی پزی می توانید برای ۴ نفر شیرینی گردویی تهیه نمایید. با آموزش شیرینی پزی و طرز تهیه شیرینی گردویی در ادامه با هم دوره همراه باشید.


دستور پخت و طرز تهیه

ابتدا فر را روشن می کنیم تا زمان آماده شدن مایه شیرینی وقت را از دست ندهیم. برای این منظور فر را روی حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم گرم شود. بهتر است ۳۰ دقیقه قبل از شروع به کار تخم مرغ و کره را از یخچال خارج کنیم.

پس از اینکه کره نرم شد آنرا به همراه پودر قند در یک کاسه می ریزیم و با همزن خوب مخلوط می کنیم. پس از اینکه رنگ مخلوط کره و پودر قند کمی تغییر کرد و صاف و یکدست شد زرده تخم مرغ را اضافه می کنیم و مواد را مجددا خوب هم می زنیم.

پس از اینکار دارچین را به مواد اضافه می کنیم و مواد را مخلوط می کنیم. به جای دارچین می توانیم از وانیل هم استفاده کنیم. حالا پودر گردو را به مایه شیرینی اضافه می کنیم و با دست مخلوطش می کنیم تا به خورد مواد برود.

آرد برنج را بهتر است دوبار الک کنیم سپس به مایه شیرینی اضافه کنیم و متداوم مواد رو هم بزنیم تا خوب مخلوط شوند. حالا مایه شیرینی ما آماده است و باید شبیه یک خمیر نرم و لطیف باشه که بتوانیم با دست یک سمت کاسه جمعش کنیم.

d65af shirini nargili 65x65 آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزهآموزش طرز تهیه شیرینی نارگیلی مجلسی و خوشمزه

یک کاغذ روغنی روی سینی فر می اندازیم و از مایه شیرینی به اندازه یک گردو بر می داریم و با دست به شکل یک توپ کوچک حالتش می دهیم و با فاصله در سینی فر می چینیم. روی هر کدام از شیرینی ها نصف مغز گردو قرار می دهیم.

مغز گردو رو باید کمی فشار بدهیم تا به خمیر شیرینی بچسبد و بعد از پختن جدا نشود. بعد از اینکه تمام مایه شیرینی را به صورت گلوله های کوچک در سینی فر چیدیم ، آنرا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا شیرینی آماده شود.

اگر می خواهید شیرینی خشک شود بهتر است کمی بیشتر در فر بماند تا کمی خشک تر شود. پس از اینکه شیرینی ها آماده شد صبر می کنیم تا کاملا خنک شوند. سپس از کاغذ روغنی جدا می کنیم و در ظرف مورد نظرمان می چینیم.

d65af ll آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه

Article source: http://hamdore.com/2652-shirini-gerdooei/

               
N1349096676 آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه N1353958982 آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه N1384137018 آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه N1381425163 آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه
     
آموزش کامل آشپزی و شیرینی پزی نسخه جدید آموزش کامل آشپزی و شیرینی پزی نسخه جدید مجموعه اول هنر آشپزی؛ نان و شیرینی کتاب هنر آشپزی و شیرینی پزی رزان
     

انواع غذا،سالاد،دسر،آش،شیرینی،63 نوع غذای ایرانی

آموزش کامل آشپزی و شیرینی پزی نسخه جدید

مجموعه‌ای شامل بیش از 300 کتاب هنر آشپزی با موضوع تهیه انواع نان، شیرینی و کیک

کامل ترین مجموعه دستور پخت غذاهای ایرانی و خارجی

     
12,900 تومان buy آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه 13,900 تومان buy آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه 24,000 تومان buy آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه 31,000 تومان buy آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه
     
     
               
N1392229450 آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه      
     
کتاب دایره المعارف آشپزی و شیرینی پزی      
     

کتاب جامع آشپزی و شیرینی پزی و سفره آرایی

     
     
30,800 تومان buy آموزش طرز تهیه شیرینی گردویی و اصول شیرینی گردویی خوشمزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code